Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, her geçen gün kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor.

WhatsApp, yeni getireceği özellik ile emojilere hızlı erişim imkanı sağlayacak. Emoji arama özelliği ile kullanıcılar artık kolay yoldan emojilerin ismini yazarak ulaşabilecekler. Daha önce de belirttiğimiz üzere WhatsApp listesinde yer alan tüm kişilerin her formatta dosya gönderebileceğini aktarmıştık. Şimdi de WhatsApp’ın son yayınlanan Beta sürümü, emoji bölümünde kelime ile arama özelliğini getirdi.

WhatsApp Kelime İle Emoji Arama

Yayınlanan son beta sürümü sayesinde artık anahtar kelimeler ile kullanıcılar istediği emojiye kısa yoldan bulabilecekler. Örnek olarak emoji arama kutusuna telefon yazarak telefon ile ilgili tüm emojileri görebilecekler.

Emoji bölümünde arama özelliğine erişebilmek için yazı giriş alanının solundaki gülücük simgesine tıkladıktan sonra sol alt köşede bulunan büyüteç ikonuna dokunmanız yeterli olacaktır. Güncelleme şuan da sadece Beta kullanıcılarına sunulmuştur. İlerleyen haftalarda tüm dünya genelinde kullanıcılara sunulacaktır.

WhatsApp 2.17.249 Beta sürümünü indirmek için tıklayınız.