Samsung Galaxy Note 8 ile ilgili tüm bilgiler medyaya sızdırıldı. Firmanın Note 8 modeli üzerinde planladıkları özellikler ortaya çıktı.

Akıllı telefonlar hakkında sızdırdığı bilgiler ile kullanıcıların güvenirliğini kazanan Evan Blass (@evleaks), Samsung Galaxy Note 8 hakkındaki muhtemel olacak özellikleri ve bilgileri açıkladı. Bilgilerin doğruluğu kesin olmamakla birlikte Evan Blass’ın bugüne kadar paylaştığı bilgiler de çok az yanıldığını da belirtmek istiyoruz.

Samsung Galaxy Note 8 Hakkındaki Tüm Bilgiler

Yeni Galaxy Note 8‘in 6.3 inç boyutunda olacağı ve köşeden köşeye kavisli bir ekran ile piyasaya sürüleceği Blass tarafından aktarılıyor. Cihazın büyük ekranının yanı sıra, diğer tüm Note serilerinde bulunan S-Pen dijital kalem ile birlikte gelecek. Önceki modellere göre daha gelişmiş özelliklere ve çift ana kameraya sahip olacağı belirtiliyor.

Samsung, Note 8 serisi ile ilk kez kullanacağı çift ana kamera sayesinde diğer firmaların çift ana kamera özelliğine sahip amiral gemisi modelleri ile rekabet edecek. Note 8, iPhone 7 Plus modelindeki 12 Megapiksel‘lik iki ana kemeraya sahip olacak. Ayrıca kamera da optik görüntü sabitleme özelliği de bulunacak.

Note 8 modelinin Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modellerinde kullanılan Qualcomm Snapdragon 835 işlemcisine sahip olacak. 6 GB RAM gibi özelliklere sahip olacak. Cihazın fiyatı ise can yakabilir. Söylentilere göre telefonun fiyatı 999 Euro (4.006 TL)‘ya satılması bekleniyor.