Nintendo’nun efsane konsolu SNES HD TV’lere geliyor. SNES mini sayesinde Mario, Star Fox, Kirby, Zelda ve Contra gibi küçük oyunlarını oynayabileceksiniz.

Nintendo firması geçtiğimiz aylarda NES mini isimli yeni konsolu ile bir atılım yapmış ve içerisinde yüklü olarak gelen oyunlar ile karşımıza çıkmıştı. Boyutunun küçük olması ile dikkatleri üzerine çeken NES mini, HDMI bağlantı noktası sayesinde Retro rüzgarını HD TV‘lere taşımıştı. Bu model ile yok satan firma şimdi ise SNES mini ile piyasaya çıkmaya hazırlanıyor.

Nintendo SNES Mini Geliyor

SNES mini‘de bazı oyunlar yüklü olarak gelecek. Bunlar; Contra III, The Alien Wars, Donkey Kong Country, EarthBound, Final Fantasy III, F-ZERO, Kirby Super Star, Kirby’s Dream Course, The Legend Of Zelda, A Link to the Past, Mega Man X, Secret Of Mana, Star Fox, Star Fox 2, Street Fighter II Turbo, Hyber Fighting, Super Castlevania IV, Super Ghouls’n Ghosts, Super Mario Kart, Super Mario RPG, Legend of the Seven Stars, Super Mario World, Super Metroid, Super Punch-Out ve Yoshi’s Island oyunları yer alıyor.

29 Eylül tarihinde satışa sunulacak olan SNES mini, 79.99 dolar fiyat etiketine sahip olacak. Oyun konsolunun satışa sunulmasının ardından stoklarının bitmesi şirket tarafından bekleniyor. Ayrıca cihazın kutusundan iki adet kontrolcü çıkacak.