Facebook firması prodüksiyon ağını genişletmek için televizyon sektörüne giriyor. WSJ’nin paylaştığı habere göre dizinin 15-35 yaş arasına hitap edeceği ve bölüm başı bütçenin 3 milyon doları bulacağı aktarılıyor.

Facebook, yaz sonunda prodüksiyon ağını geliştirmek için Hollywood stüdyolarındaki yetkililerle dizi projesi ile ilgili görüşmelere başladı. Ayrıca Hollywood’un oyunculuk ve yetenek ajanslarıyla da görüşmelere başlayan sosyal medya devi Facebook’un prodüksiyon başına bölüm bütçesi 3 milyon dolara mâl olacak.

15-35 yaş arası bir izleyici kitlesine hitap edecek olan Facebook’un 17-30 yaş arasındaki izleyicilere de odaklandığı, aynı zamanda ilişki draması olarak bilinen Strangers ve Reality şov olan Last Stade Standing yapımına talip olduğu da iddia ediliyor. Facebook firması ise konu hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

Facebook TV Platformuna Geçiyor

Facebook Dizi Çekecek

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook çekeceği diziyi ise Netflix ve Amazon‘daki gibi tüm bir sezonu internette aynı gün yayınlamaktan yana değil bölüm bölüm sunmayı planlıyor. Sosyal medya devinin Holywood ile izleyici kitlesi ve kitlenin alışkanlıklarına ait verilerin paylaşımını içeren bir anlaşma yapması da bekleniyor.